Dnia 03.10.2023r. byliśmy na wycieczce przyrodniczo – edukacyjnej w Pstrągowej. Na początek uczestniczyliśmy w warsztatach pieczenia proziaków. Później przyszedł czas na zabawy sprawnościowe w „Małpim Gaju” czyli w parku linowym. Następnie z wieży widokowej mieliśmy okazję podziwiać piękne widoki. Po smacznej kiełbasce z grilla uczestniczyliśmy w letnim kuligu na saniach z kołami i karmiliśmy oswojone zwierzęta, a także zwiedziliśmy indiański namiot Tipi. Po dniu pełnym wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy do domów.
Aktualności
Wycieczka do Pstrągowej.
- 3
Wycieczka klasy czwartej
Klasa czwarta z wychowawcą i opiekunem w dniu 28 września wyruszyli na wycieczkę do muzeum-zamku w Baranowie Sandomierskim. Zwiedzali piękny dziedziniec, komnaty, galerię obrazów, parki w stylu włoskim, francuskim, angielskim. Następnie przejechali do Huty Komorowskiej gdzie po odpoczynku w parku zapoznani zostali przez przewodnika z postacią Kardynał Adam Kozłowskiego. Kardynał urodzony właśnie w Hucie Komorowskiej zasłynął z oddania i pracy na misjach w Zambii. Po zwiedzeniu uczniowie powrócili do szkoły.
Wycieczka do Stalowej Woli
25 września w piękny słoneczny poranek o godz. 8:30 uczniowie naszej szkoły z klas V, VI, VII, VIII wybrali się autokarem na jednodniowy wyjazd turystyczno-edukacyjno-gastronomiczny. Po godzinnej podróży przez piękny krajobraz lasów(obok Poligonu w Nowej Dębie) dotarli do Stalowej Woli do bardzo młodego i nowoczesnego Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego. Tam po smacznym śniadanku i napojach z automatu(kakao, czekolada) uczniowie brali udział w warsztatach elektronicznych tworząc z fantastycznego zestawu połączenia, które uruchamiały żarówkę, wiatraczek, alarm, statek kosmiczny oraz zwiedzali eksponaty muzealne w aktywny sposób. Większość eksponatów można było uruchomić, dotknąć, włączyć, zakręcić. Po trzech godzinach pobytu w muzeum, uliczkami Stalowej Woli przeszli na smaczny obiad do restauracji akademickiej KUL-U. Następnie wyruszyli w drogę powrotną. I znów o 15:30 powitała ich rodzinna Siedlanka.
WYBORY DO SAMORZĄDU
W dniu 22.09.2023 (piątek) odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego.Z radością chcemy poinformować o wynikach wyborów.
Przewodnicząca - Kinga Komaniecka z kl.7
zastępca - Jakub Stobierski z kl.8
skarbnik - Zuzanna Gancarczyk z kl.6
sekretarz - Oliwia Jeł z kl.7
mediator - Aleksandra Walaszek z kl.7
DZIEŃ CHŁOPAKA
ZBIÓRKI
ZAWODY LEKKOATLETYCZNE
W dniu 13.09.2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w indywidualnych mistrzostwach w lekkiej atletyce Igrzyskach Dzieci.
MAKSYMILIAN FLIS zajął miejsce I w biegu na 1000 m.
MILENA PIENIEK zajęła miejsce I w skoku w dal
SEBASTIAN CHORĄŻAK zajął miejsce III w biegu na 60m
JULIAN ŚWIĄTEK zajął miejsce III w rzucie piłeczką palantową
JAN DRAUS reprezentował naszą szkołę w skoku w dal.
Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich.
NARODOWE CZYTANIE 2023
Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana 9 września 2012 roku wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Tegoroczną lekturą było ,,Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
W naszej szkole dziewczęta z klasy 7 przygotowały prezentacje na temat życia i twórczości pisarki oraz przeczytały fragmenty ,,Nad Niemnem".
1
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024r.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
4 września 2023r.
8.00 -msza święta w kościele parafialnym p.w. NSJ w Kosowach
9.15 -rozpoczęcie roku szkolnego w szkole (sala gimnastyczna)
Klasy IV-VIII w dniu rozpoczęcia roku szkolnego zabierają podręczniki.
Zakończenie roku
- Msza św. na zakończenie roku szkolnego 23 czerwca 2023r. o godzinie 8.00 w kościele parafialnym w Kosowach. Po mszy o godzinie 9.30 uroczyste zakończenie w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej.
Konkurs Plastyczny "Las o świcie"
17 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany przez Nadleśnictwo Świerczów pon nazwą "Las o świcie", w którym brało udział kilkunastu uczniów naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło 277 prac z 35 szkół, dlatego wyróżnienie dla dwóch uczennic klasy 6 naszej szkoły jest sporym sukcesem - a wyróżnione to: Kamila Kosmala i Aleksandra Walasek. Gratulujemy!
Wycieczka 31.05.2023r
W dniu 31.05 2023r. uczniowie klasy 8, wraz z uczniami z SP Niwiska wybrali się na wycieczkę. Zwiedzali Koplanie Soli w Wieliczce, oraz Auschwitz Birkenau.
MAMA I TATA NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA pod takim tytułem odbyła się w naszej szkole 30 maja 2023r. uroczysta akademia.
- 14
ABC Przyrody - konkurs przyrodniczy
"Przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową.
Jej przyjaciółmi się ogłaszamy.
Przyrodzie :zawsze My pomagamy..."
W dniu 22 mają 2023 r. w SP w Siedlance odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy pod hasłem; "ABC przyrody".
Wzięło w nim udział 7 uczniów Szkół Podstawowych z Huciska ,Kosów i Siedlanki.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec środowiska oraz wspieranie uzdolnień uczniów .
Uczniowie rozwiązywali test przyrodniczy z którego zadaniami otwartymi poradzili sobie w większości -znakomicie:!
Wykazali się bogatą wiedzą o świecie przyrody , otaczającym środowisku i sposobach jego ochrony.
Pierwsze miejsca zdobyły
Uczennice :Klara Kosiorowska z SP Siedlanka i Martyna Róg z SP Kosowy.
Drugie miejsce uczennica Julia Róg z SP Kosowy.
Trzecie miejsce zdobyli uczniowie Marcel Jer z SP Siedlanka
oraz Brajan Jurek SP Hucisko..
Serdecznie gratulacje i brawa dla wszystkich uczestników ,zwycięzców i opiekunów konkursu oraz podziękowania dla Pani Dyrektor SP Siedlanka.
Pani Dyrektor SP Siedlanka dziękujemy bardzo za ufundowanie nagród ;:Za piękne książki przyrodnicze oraz pamiątkowe dyplomy.
Zapraszamy za rok do udziału w konkursie wiedzy o przyrodzie:.!!!
14
Wycieczka klas 0-III do Zamościa
19.05.23 klasy 1-3 ze Szkoły Podstawowej im.bł.K.Kózkówny w Siedlance, byli na wycieczce autokarowej w Zamościu. Zwiedzali: Stare Miasto podziwiali renesansowe kamienice, Ratusz, i panoramę miasta, Fortu Nadszaniec oraz wystrzał z armaty. Po obiedzie spacer po ogrodzie zoologicznym. Humory dopisywały,pogoda też, a pamiątki zakupione przez uczniów nie mieściły się w plecakch.
8
Wycieczka do Sandomierza
Uczniowie kl. 4 z naszej szkoły wraz czwartoklasistami z SP w Niwiskach 19 maja odwiedzili piękne miasto Sandomierz. Pospacerowali po sandomierskim rynku, nakarmili gołębie ( co okazało się niezwykłą atrakcją), zobaczyli również sandomierski rynek od spodu (przemarsz trasą podziemną). Obejrzeli piękną, starą katedrę, posłuchali legend. W muzeum diecezjalnym mogło zobaczyć wiele wspaniałych zabytków sztuki sakralnej, ale i rękawiczki samej królowej Jadwigi. Niezwykle emocjonująca okazała się wizyta w muzeum filmu pt. "Ojciec Mateusz". Można było zasiąść za biurkiem inspektora Możejki ( na dodatek w jego towarzystwie!), wejść do aresztu, gdzie przetrzymywani byli podejrzani i zostawić swoje odciski palców, a nawet sfotografować się jako osoba podejrzana. Uczniowie z wypiekami na twarzy opuszczali poszczególne pomieszczenia związane z filmem, aby na końcu wpisać się do księgi pamiątkowej. Do domu wracali z plecakami pełnymi pamiątek i niezapomnianych wrażeń. W autobusie zaplanowano już następną wycieczkę, ale o tym, ma razie szaaaa...Trzeba zakończyć ten rok szkolny, zebrać siły przez wakacje, i wyruszyć na nowe wycieczkowe trasy. Do następnego wyjazdu!
25
Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Gratulujemy:
Emilia Magda I miejsce
Gabriela Gancarz II miejsce
Diana Pieniek II miejsce
Zespół w składzie Emilia Magda, Maja Jachyra, Julia Kosiorowska, Milena Augustyn I miejsce.
WITAJ MAJ! TRZECI MAJ!
- 3
Turniej Wiedzy Pożarniczej
- W dniu 21.04.2023r. uczeń klasy piątej Jakub Magda zdobył pierwsze miejsce na szczeblu powiatowym XXIV Eliminacjach Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" turniej odbył się w Kolbuszowej. Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej rywalizacji, już na szczeblu wojewódzkim w Przemyślu.
ROCZNICA CHRZTU POLSKI
Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski ustawą z 22 lutego 2019 r. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.
Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.
Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski ustawą z 22 lutego 2019 r. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.
Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.
Społecznośc Szkoły upamiętniła ten dzień, prezentacją oraz wciągnięciem flagi na maszt szkoły.
7